Berlin’e Kırmızı-Beyaz Akın! Taraftar Milli Takımı “Bozkurt” İşaretiyle Karşıladı

A Milli Futbol, EURO 2024 çeyrek final karşılaşmasında bu akşam Hollanda ile kozlarını paylaşacak. Herkesin merakla beklediği maç öncesi Türkler Berlin’e akın etti. UEFA aylar öncesinden 175 Euro’ya satılan biletler 2 bin Euro’ya alıcı buluyor.

TÜRKİYE’DEN BERLIN’E UÇAK REKORU

Dev maçta Berlin Olimpiyat Stadyumunda oynanacak mücadele için maç saatine kadar Berlin Brandenburg Havalima’na rekor sayıda sefer düzenlenecek. Türkiye’den Berlin’e 25 uçağın gitmesi bekleniyor.

Berlin’de Türklerin ağırlıkta yaşadığı Kreuzberg bayraklarla süslendi. Yerel saat ile 16.00’da şehrin merkezi Kudamm’da buluşup bir yürüyüş
yapacak. Etkinliğe DJ’ler de katılacak.

TARAFTAR MİLLİ TAKIMI BOZKURT İŞARETİYLE KARŞILADI

Öte yandan EURO 2024 son 16 turunda Avusturya’ya attığı gol sonrası bozkurt işareti yapan Merih Demiral, UEFA’dan 2 maç me cezası aldı. Berlin Olimpiyat Stadyumu’nda oynanacak milli maç öncesi Türk taraftarlar Milli Takım’a destek için Berlin’e akın etti.

UEFA’nın verdiği cezaya tepki gösteren taraftarlar Berlin’de Milli Takım otobüsünü bozkurt işaretleriyle karşılaması dikkat çekti.

DEV MEÇTA YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ

Hollanda Futbol Federasyonu’nun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Oyunun tutkusunu paylaşıyoruz” notunu ekledi. A Milli Takım ise Hollanda’nın bu paylaşımını Türkçe’ye çevirerek paylaşım yaptı.

Hollandalı taraftarlar ise öğleden sonra Berlin fuar alanındaki Hammarskjoldplatz’ta bir araya gelecek. Polis, iki takım taraftarları arasında gerilim yaşanmaması için geniş güvenlik önlemleri alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir